Poznaj nas bliżej

Dowiedz się więcej o naszej firmie, poznaj zespół i poczuj korzyści z outsourcingu.

O firmie

Od 2003 r. Kancelaria Doradcy Podatkowego Wioleta Krzysztofik wraz z Polskim Instytutem Księgowych sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie usług księgowych, doradztwa podatkowego oraz szkoleń podatkowych. Naszymi klientami są zarówno, fundacje, firmy krajowe, zagraniczne, usługowe, handlowe i produkcyjne. Naszą misją jest zapewnienie klientom pełnego bezpieczeństwa podatkowego oraz dochowanie należytej staranności przy wykonaniu zlecenia.

 

Zespół fachowców o wysokich kwalifikacjach i dużej wiedzy to niezaprzeczalne atuty naszego biura, to doświadczenie w kontaktach z urzędami i instytucjami państwowymi. Pozwala nam ono w sposób profesjonalny reprezentować naszych klientów we wszelkiego rodzaju postępowaniach i sprawach urzędowych.

o Firmie

NASZ ZESPÓŁ

To coś więcej niż zwykli pracownicy. To niezawodna drużyna.

Wioletta Krzysztofik
Wioleta Krzysztofik

Najważniejszej osoba w naszym biurze (dla wielu z Państwa bardzo dobrzej znana), nasza przełożona i doradca podatkowy Pani Wioleta Krzysztofik.

 

Naszą Kancelarię prowadzi od 2003 roku. Na co dzień z przyjemnością dzieli się z nami posiadanym wieloletnim doświadczeniem, które oczywiście wykorzystuje również podczas spotkań z naszymi klientami działających w różnych sektorach gospodarki. Oferuje im nie tylko doradztwo podatkowe, ale również możliwość reprezentacji przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

 

Wioleta Krzysztofik jest także prowadzącą wielu szkoleń i warsztatów podatkowych oraz autorką rożnych artykułów m.in. do gazety prawnej. Zrealizowała wiele projektów z zakresu optymalizacji rozliczeń podatkowych oraz liczne przeglądy podatkowe.

Kamila Skotnicka
Kamila Skotnicka

Absolwentka Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Przyszła do naszego biura na chwilę, a została na dużo dłużej…

 

Obecnie w naszej kancelarii pełni funkcję kierowniczki biura. Poza sprawami księgowymi oraz kadrowo-płacowymi odpowiada również za obsługę naszych klientów w języku angielskim oraz bieżącą organizację całej kancelarii. Doskonale potrafi zorganizować pracę całego biura – zawsze czuwa, by wszystko było zrobione na czas.  Dociekliwa, pełna pomysłów i gotowa na wyzwania.

Jagoda Frank-Stefanowicz
Jagoda Frank-Stefanowicz

To osoba o ogromnej wiedzy w zakresie podatków, rachunkowości, która doskonale zna przepisy. Kwestie kadrowo-płacowe ma w małym palcu.

 

8-letnim doświadczeniem w tych dziedzinach oraz zdobytym wykształceniem za zakresu finansów i rachunkowości na Uniwerystecie Ekonomicznym w Poznaniu chętnie dzieli się z innymi.

 

Szukając wyjście z każdej sytuacji najważniejsze jest dla niej dla niej dobro klienta. Interesuje się prawem podatkowym, a w szczególności tematyką VATu. 

 

Zawsze otwarta na nowe wyzwania nieustannie zaraża nas swoim uśmiechem.

Daria Szary
Daria Szary

Daria Szary pracuje z nami od 2017 roku. Daria jest absolwentką Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego na Wydziale Zarządzania.

 

Wiedzę zdobyta podczas studiów na kierunku Finanse i Rachunkowość w pełni wykorzystuje w swojej pracy. Szkolenia i stale poszerzane kompetencje pozwoliły jej na osiągnięcie tytułu specjalisty ds. kadr i płac.

 

Niech nikogo nie zmyli jej skromność. Daria jest osobą niezwykle cierpliwą, co sprawia, że skrupulatnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jej życzliwość i chęć pomocy sprawiają, zawsze można na nią liczyć.

 

Zawsze angażuje się w powierzone jej zadania i wytrwale dąży do celu. Jest zmotywowana do ciągłego zdobywania wiedzy z zakresu podatków i księgowości.

Sebastian Urbaniak

Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość Uniwerystetu Ekonomicznego w Poznaniu na Wydziale Zarządzania.

 

Zawsze chętny do rozszerzania swojej wiedzy m.in. poprzez udział w różnych szkoleniach i kursach. Jego śpiewająca pasja do księgowości i podatków sprawia, że żaden problem nie pozostanie bez rozwiązania.


Posiada wiele zainteresowań, do których m.in. należy optymalizacja podatkowa. Zagadnienia informatyczne oraz rynek kryptowalut również nie są mu obce.

Dlaczego outsourcing?

Porównujemy wady i zalety outsourcing oraz pracownika księgowości “na etacie”

Zły wybór

Pracownik na etacie

 • wysokie koszty utrzymania (narzuty na wynagrodzenia)
 • stosowanie metod najwygodniejszych dla siebie
 • konieczność ponoszenia kosztów stałej aktualizacji wiedzy (szkolenia)
 • przerwy urlopowe, zwolnienia lekarskie, wysoka rotacja
 • praktyka jednostkowa
 • kontakt z kontrolą raz na kilka lat lub rzadziej
 • możliwość utraty pracownika wraz z ważnymi informacjami
Dobry wybór

Outsourcing

 • niskie koszty zarządzania kontraktem
 • wysokie kompetencje, duży obiektywizm w doborze metod
 • brak kosztów podnoszenia kwalifikacji
 • zapewniona ciągłość pracy
 • doświadczenie to suma doświadczeń zespołu
 • doświadczenie w obsłudze kontroli podatkowych i skarbowych
 • gwarancja bezpieczeństwa przetwarzania danych